Home Tissot Chrono XL Classic - T116.617.11.037.00
Tissot Chrono XL Classic - T116.617.11.037.00
Article Number:
T116.617.11.037.00
  • Gender
    Men's
    Movement
    Quartz (battery)
    Water Resistance
    100 m / 10 bar
    Clasp
    Folding clasp
    Features
    Date, Cronograph (Stopwatch)
    Diameter
    45 mm
    Thickness
    11 mm
    Width Strap
    22 mm
    Packaging
    Original storage box with instructions
    Features
    G10.212
    CH-9326 Horn
Customer Ratings
2 Ratings
5.0
100%
0%
0%
0%
0%
Tissot
Review by graziadrago62 Monday, February 6, 2023
  • Design
  • Price-Performance
  • Quality
Ottimo
To the reviews
Customer Ratings
2 Ratings
5.0
100%
0%
0%
0%
0%
💌 10% discount with newsletter subscription