Home Tissot PR 100 Quarz Chronograph - T150.417.11.011.00
Tissot PR 100 Quarz Chronograph - T150.417.11.011.00
Article Number:
T150.417.11.011.00
  • Gender
    Men's
    Color Dial
    white
    Movement
    Quartz (battery)
    Water Resistance
    100 m / 10 bar
    Clasp
    Folding clasp
    Features
    Date, Cronograph (Stopwatch)
    Diameter
    40 mm
    Thickness
    11 mm
    Width Strap
    20 mm
💌 10% discount with newsletter subscription