Home Mondaine Classic 30 Vegan - A658.30323.16OMV
Mondaine Classic 30 Vegan - A658.30323.16OMV
Article Number:
A658.30323.16OMV
CHF229.00
or from %advice%/Month info
Qty
  • A perfectly balanced and sustainable design in its purest form. Part of the Classic collection, this timepiece showcases Mondaine's signature minimalist design. It's crafted with a 30mm brushed stainless steel case, a simple but beautiful white dial with no logo but the iconic red crown. The new ...
  • Gender
    Ladies'
    Color Strap
    black
    Color Dial
    white
    Strap Material
    Vegan leather
    Case Material
    Stainless steel
    Crystal
    Mineral crystal
    Movement
    Quartz (battery)
    Water Resistance
    30 m / 3 bar
    Clasp
    Buckle
    Diameter
    30 mm
    Thickness
    7 mm
    Width Strap
    16 mm
💌 10% discount with newsletter subscription