Home Certina DS Action Day-Date Powermatic 80 - C032.430.16.041.00
Certina DS Action Day-Date Powermatic 80 - C032.430.16.041.00
Article Number:
C032.430.16.041.00
CHF695.00
or from %advice%/Month info
Qty
  • Das Leben steckt voller Überraschungen. Die DS Action Day-Date Powermatic 80 ist für jede einzelne davon gerüstet. Denn mit einer Wasserdichtigkeit bis 20 bar, einem hochmodernen Automatikkaliber und der begehrten Anzeige von Wochentag und Datum ist sie genauso sportlich wie elegant.
  • Gender
    Men's
    Color Strap
    brown/beige
    Color Dial
    blue/turquoise
    Strap Material
    Leather
    Movement
    Automatic
    Water Resistance
    200 m / 20 bar
    Clasp
    Folding clasp
    Features
    Date, Weekday Display
    Diameter
    41 mm
    Thickness
    12 mm
    Width Strap
    20 mm
    CH-9326 Horn
Customer Ratings
4 Ratings
4.8
50%
50%
0%
0%
0%
A Beautiful Watch
Review by Ian B in Ontario Canada Tuesday, February 14, 2023
  • Design
  • Price-Performance
  • Quality
To the reviews
Customer Ratings
4 Ratings
4.8
50%
50%
0%
0%
0%
💌 10% discount with newsletter subscription