Home Swiss Military by Chrono Quartz - SM34003.27
Swiss Military by Chrono Quartz - SM34003.27
Article Number:
SM34003.27
  • Gender
    Ladies'
    Color Strap
    silver, gold
    Color Dial
    blue/turquoise
    Crystal
    Mineral crystal
    Movement
    Quartz (battery)
    Water Resistance
    50 m / 5 bar
    Clasp
    Folding clasp
    Diameter
    27 mm
    Thickness
    8 mm
    Width Strap
    14 mm
  • International 5 year warranty with manufacturer warranty card/booklet
💌 10% discount with newsletter subscription