Home Mido Multifort Chronometer I - M038.431.22.031.00
Mido Multifort Chronometer I - M038.431.22.031.00
Article Number:
M038.431.22.031.00
  • Gender
    Men's
    Color Strap
    silver, rosegold
    Color Dial
    white
    Movement
    Automatic
    Water Resistance
    100 m / 10 bar
    Clasp
    Folding clasp
    Features
    Date, Weekday Display
    Diameter
    42 mm
    Thickness
    12 mm
    Width Strap
    22 mm
    Packaging
    Original storage box with instructions
    Features
    COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres)
    Automatik Mido Kaliber 80 (Basis ETA C07.821) COSC
  • International 5 year warranty with manufacturer warranty card/booklet
💌 10% discount with newsletter subscription