Home Certina DS Jubile Lady - C902.251.41.016.00
Certina DS Jubile Lady - C902.251.41.016.00
Article Number:
C902.251.41.016.00
  • Gender
    Ladies'
    Color Dial
    pearl
    Movement
    Quartz (battery)
    Water Resistance
    100 m / 10 bar
    Clasp
    Folding clasp
    Crystals
    Diamonds
    Features
    Date
    Diameter
    32 mm
    Thickness
    8 mm
    Width Strap
    16 mm
    Packaging
    Original storage box with instructions
    Features
    COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres)
  • International 3 year warranty with manufacturer warranty card/booklet
💌 10% discount with newsletter subscription