Home Certina DS-8 Moonphase Lady - C045.223.16.131.00
Certina DS-8 Moonphase Lady - C045.223.16.131.00
Article Number:
C045.223.16.131.00
  • Gender
    Ladies'
    Color Strap
    white
    Color Dial
    pearl
    Strap Material
    Leather
    Movement
    Quartz (battery)
    Water Resistance
    100 m / 10 bar
    Clasp
    Buckle
    Crystals
    Diamonds
    Features
    Date, Moon phase
    Diameter
    32 mm
    Thickness
    9 mm
    Width Strap
    16 mm
💌 10% discount with newsletter subscription