Home Certina DS-8 Chrono - C045.417.16.041.00
Certina DS-8 Chrono - C045.417.16.041.00
Article Number:
C045.417.16.041.00
  • Gender
    Men's
    Color Strap
    blue/turquoise
    Color Dial
    blue/turquoise
    Strap Material
    Leather
    Movement
    Quartz (battery)
    Water Resistance
    100 m / 10 bar
    Clasp
    Buckle
    Features
    Date, Cronograph (Stopwatch)
    Diameter
    41 mm
    Thickness
    12 mm
    Width Strap
    21 mm
💌 10% discount with newsletter subscription