Home Certina DS-1 Big Date Powermatic 80 - C029.426.16.041.00
Certina DS-1 Big Date Powermatic 80 - C029.426.16.041.00
Article Number:
C029.426.16.041.00
  • Gender
    Men's
    Color Strap
    brown/beige
    Color Dial
    blue/turquoise
    Strap Material
    Leather
    Movement
    Automatic
    Water Resistance
    100 m / 10 bar
    Clasp
    Folding clasp
    Features
    Date
    Diameter
    41 mm
    Thickness
    12 mm
    Width Strap
    20 mm
💌 10% discount with newsletter subscription